Digitálne hry – o kategórii

Súťaž hier v rámci festivalu FREJM debutovala v ročníku 2022. Študenti do nej môžu prihlasovať samostatné alebo kolektívne pôvodné herné diela z tvorivých predmetov, záverečných prác a game jamov s rokom výroby 2022 alebo 2023. Súťažné práce hodnotí odborná porota v zložení Jozef Vančo (Arcade Watch, Hemisféra, ex-Pixel Federation), Alexandra Kukumbergová (Katedra digitálnych hier FMK) a Michal Kabát (Katedra digitálnych hier FMK, Trnava Game Jam). Finálové hry bude prezentovať Jozef Vančo streamingom priamo na pódiu. Zahrať si ich budú môcť aj návštevníci festivalu v hernej zóne a sami budú môcť dať hlas tej, ktorá ich zabaví najviac. Súčasťou hernej zóny bude aj výstava koncept artu študentov TEDI. 

Herná kategória festivalu reaguje na rozvoj študijného programu TEDI a rôznych súvisiacich tvorivých aktivít a platforiem. Hernú tvorbu študentov systematicky rozvíja projekt TEDI Games a pravidelne organizované game jamy, zapojené do medzinárodnej siete Global Game Jam. Ako TEDI Bears môžu súťažiť v rôznych ešportoch v UniCupe alebo UNI MSR (Univerzitných majstrovstvách SR v elektronických športoch). Svoje digitálne a prezentačné zručnosti rozvíjajú aj pri streamovaní a komentovaní ešportových zápasov. 

JOZEF VANČO TENTO ROK NA FREJME ODPREZENTUJE A OKOMENTUJE SÚŤAŽNÉ HRY!

Jozef Vančo sám seba označuje za “popularizéra malých slovenských videohier”. Pracoval pre herné štúdiá ako Pixel Federation, Fatbot Games alebo Bitmap Galaxy. Päť rokov mentoroval začínajúcich herných vývojárov v programe Butterfly Effect, stará sa o tvorbu obsahu a PR vzdelávacej platformy Hemisféra a poznať ho môžete aj z videí a podcastov kolektívu Arcade Watch. 

LINKY NA VÝHERNÉ HRY ↓