Hovorí sa o nej ako o najlepšej slovenskej komédii v ére samostatnosti. Film Invalid, ktorý sa nakrúcal aj v Trnave, do kín pritiahol už takmer 170-tisíc divákov. O tom, ako tento verejnosťou aj kritikmi oceňovaný kinohit roka vznikal, sa budeme rozprávať s režisérom Jonášom Karáskom a scenáristom Tomášom Dušičkom. 
Karásek

Jonáš  Karásek 

Jonáš Karásek patrí k uznávaným autorom videoklipov, krátkych hraných filmov a desiatok oceňovaných reklám, ktorým prepožičal svoj osobitý štýl. Po štúdiu úžitkového výtvarníctva vyštudoval priemyselný design na bratislavskej Vysokej škole výtvarných umení. V hranom filme ako režisér debutoval politickým thrillerom Kandidát (2013) a následne úspešným filmom Amnestie (2019).  Tomáš Dušička 

Tomáš Dušička je slovenský scenárista a režisér, vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského a kurz scenáristiky v New York Film Academy v Los Angeles. Scenáristicky sa spolupodieľal na show Zem spieva, Najväčší Slovák, seriáli Horná Dolná či dokumentárnom cykle ŠTB: Prísne tajné.  

Barbora_Jančárová_Invalid_7_10_2021-53

Foto: Tomáš Juríček a Barbora Jančárová

Diskusiou nás prevedie náš kolega – Braňo Oprala

V rámci festivalu FREJM sa stará o programovú štruktúru a moderovanie diskusií. V oblasti médií a kultúry pôsobí dlhodobo. Ako akreditovaný novinár sa zúčastnil na troch ročníkoch Filmového festivalu v Karlových Varoch, na pozícii freelancera písal pre Denník N. V súčasnosti pracuje ako jeden z dramaturgov politickej diskusnej relácie televízie Markíza – Na telo s Michalom Kovačičom. Od roku 2019 pôsobí tiež ako PR a social media manažér v Stredisku kultúry Bratislava-Nové mesto. 

Záznam z diskusie