Filmy Etiuda&Anima

Etiuda & Anima je významný festival, ktorý sa koná v poľskom Krakove. V roku 2018 ho už čaká 25. výročie. Festival pozostáva z dvoch hlavných kategórií. Etiuda je sekcia hraných študentských filmov z celého sveta. Anima pozostáva z animovaných filmov profesionálov. V rámci našej spolupráce Vám exkluzívne prvý krát na Slovensku uvádzame víťazov z minulého ročníka študentskej tvorby.Filmy budú premietané v originálnom znení s anglickými titulkami.FUSY
Originálny názov: Fusy
Anglický názov: Dregs
Slovenský názov: Spodina

Réžia: Kordian Kądziela
Poľsko, 2017, 28’03’’
Katowice Film School

Beáta nie je práve odborníkom na manažovanie vlastného života. To jej však nebráni v tom, aby v otázkach dôležitých životných rozhodnutí radila stovkám iných ľudí. Beáta pracuje ako veštica cez telefón. Jej život sa drasticky zmení, až keď jeden z jej výkladov smeruje k neodvrátiteľnej tragédii. Film Spodina získal hlavnú cenu - Zlatého dinsaura a čestné uznanie poroty na 24. Medzinárodnom filmovom festiale Etiuda&Anima v Krakove.SZÉP ALAK
Originálny názov: Szép Alak
Anglický názov: Beatiful Figure
Slovenský názov: Prekrásna figúra

Réžia: Hajni Kis
Maďarsko, 2016, 16’53’’
Filmművészeti Egyetem

Upratovačka záchodov na strednej škole sa zamiluje do jedného zo študentov. Jej láska sa zdá byť nemožnou…

Tento film získal Strieborného dinosaura a cenu za najlepšiu kinematografiu zo študentskej kategórie z krajín Višegrádskej štvorky (Poľsko, Česko, Slovensko, Maďarsko), na 24. Medzinárodnom filmovom fetivale Etiuda&Anima v Krakove.
A LOVE LETTER TO THE ONE I MADE UP
Originálny názov: תב אהבה לבחור שהמצאתי
Anglický názov: A love letter to the one I made up
Slovenský názov: Milostný list tomu, koho som si vymyslela

Réžia: Rachel Gutgarts
Izrael, 2017, 6’05’’
Bezalel Academy of Arts & Design

Osamelá prechádzka domov je narušená snovým fantasy svetom. Kombinácia reality a fantázie je zobrazovaná v milostnom liste, ktorý je adresovaný imaginárnemu, “perfektnému” mužovi. Tento film je vytvorený unikátnou technikou - animáciou vytlačenou na obraz.

Film A love letter to the one I made up získal špeciálneho Zlatého Jabberwockyho za najlepší študentský animovaný film na 24. Medzinárodnom festivale Etiuda & Anima v Krakove.