Dominik Bari


Foto: Dominik Barik

Aké to je točiť pri -71,2 °C?

Dominik Bari má 24 rokov a pochádza z východného Slovenska. Od detstva sa venuje audiovizuálnej tvorbe (dokumenty, hrané filmy, videoklipy, reklamy, reportáže) a to od samotného námetu cez scenár, kameru, strih, zvuk až po finálnu postprodukciu.

Už počas štúdia na gymnáziu sa mu podarilo za niektoré projekty získať celoslovenské aj medzinárodné ocenenia či pracovať pre rôzne televízie. Po skončení gymnázia sa odsťahoval do Francúzska, kde v Paríži začal štúdium na International Film & Television School of Paris so špecializáciou na kameru a filmový strih. Popri štúdiu tam pracoval pre rôzne produkčné spoločnosti a reklamné agentúry na Slovensku, Česku, vo Francúzsku a v USA.

Po skončení bakalárskeho stupňa vysokoškolského štúdia sa presťahoval do Londýna, kde momentálne študuje na magisterskej úrovni na prestížnej škole National Film and Television School (NFTS) v odbore vizuálne filmové efekty. Snaží sa neustále napredovať a skúšať nové veci.

Na festivale FREJM Dominik odprezentuje svoj najnovší projekt, a to expedičné natáčanie v najchladnejšom meste na Zemi - na sibírskom Omjakone. Návštevníkom festivalu sa naskytne obrovská príležitosť vypočuť si a opýtať sa na tento unikátny projekt, ktorý bol mimo iného kvalifikovaný za Slovensko na prestížneho Oscara. Okrem diskusie budú mať diváci možnosť jeho film zhliadnuť v unikátnej slovenskej projekcii.

Pre viac informácií si prečítajte rozhovor s Dominikom >TU<