Filmy Berlin Student Film Festival

Berlin Student Film Festival je relatívne mladý projekt, ktorý vznikol len minulý rok no prináša novú platformu na prezentáciu študentov z celého sveta. Vďaka ich veľkej ochote budete mať šancu vidieť v rámci nášho festivalu to najlepšie z druhého ročníka tohto festivalu z roku 2018. Nižšie nájdete aj krátke prezentačné video zakladateľov tohto fantastického projektu. Filmy budú premietané v originálnom znení s anglickými titulkami.A Gold Friend
Slovenský názov: Zlatý priateľ

Réžia: Ruben Vandenborre
Belgicko, 2017, 11' 50''
Luca School of Arts

Krátky príbeh oo priateľstve a samote. V tomto príbehu, 9-ročný Victor hľadá svoju cestu detstvom v malej dedinke vo Flámsku, ktorá sa stále spamätáva z vojny. Nájde priateľstvo, ktoré tak zúfalo potrebuje?
Excuse me, I'm looking for the ping-pong room and my girlfriend
Slovenský názov: Prepáčte, hľadám miestnosť na ping-pong a moju priateľku

Réžia: Bernhard Wenger
Rakúsko, 2017, 23' 11''
Vienna Film Academy

Film o páre, ktorý sa vybral na wellnessový pobyt. Počas tohto pobytu, jeden z dvojice záhadne zmizne a ten druhý nevie, či má hľadať partnera alebo samého seba. V tomto bizarnom svete alpského rezortu, Aron začína novú kapitolu svojho života.
OverLove
Slovenský názov: OverLove

Réžia: Lucas Helth
Dánsko, 2017, 21' 36''
Film Vaerkstedet Copenhagen

“OverLove” rozpráva príbeh 17 ročnej Olivie, ktorá má dennodenné problémy s úzkosťou a chorobou OCD. Olivia sa najviac bojí, že ublíži tým, ktorých najviac miluje. Jej strach pramení hlavne z krehkého vzťahu, ktorý má so svojim 9 ročným bratom menom Noa.
Fur - If you know that I'm lonely
Slovenský názov: Fur - If you know that I'm lonely

Réžia: Edward Zorab, Jakob Thorallsson
Anglicko, 2018, 2' 45''
Met Film School

Okrem hranej tvorby si pozrieme aj jeden hudobný videoklip. Oficiálny videoklip pre pesničku "If You Know That I'm Lonely" od britskej indie rockovej kapely z Brightonu - Fur.
Overrun
Slovenský názov: Životný beh

Réžia: Jérémie Cottard, Antonin Derory, Matthieu Druaud, Pierre Ropars, Diane Thirault, Adrien Zumbihl
Francúzsko, 2017, 7' 42''
Supinfocom Rubika school

Overrun približuje príbeh mravca, ktorý prechádza temným a studeným priestorom. Sledujeme jeho znepokojivú a nebezpečnú cestu zaujímavým svetom, ktorého cieľom je jediné - utiecť a prežiť. Tím autorov ho vytvoril na škole vo Valenciennes, z tejto školy máme na našom festivale až 2 filmy.
Twin Islands
Slovenský názov: Ostrov Dvojičiek

Réžia: Manon Sailly, Charlotte Sarfati, Christine Jaudoin, Lara Cochetel, Raphaël Huot, Fanny Teisson
Francúzsko, 2017, 7' 18''
Supinfocom Rubika school

Východný a západný ostrov sú 2 ostrovy, ktorým vládnu dvaja králi, kde ich obyvatelia nasledujú kult symetrie. Takže, všetko je tu duplikátne. Avšak v jeden deň, kráľovna západného ostrova porodí iba jedináčika, čo všetko zmení. Tento film je absolvetnským filmom pätice režisérov z francúzskej školy v Valenciennces.